Bóle głowy od kilku lat

Witam, od kilku lat mam bóle głowy. Na początku były to bóle raz na dwa miesiące więc mnie nie niepokoiły ale w ostatnim czasie mam je nawet 3-4 razy w tygodniu. Gdy byłam u mojej lekarki zbyła mnie tym, że pewnie nie noszę czapki albo miałam lamblie więc pewnie znowu mam i od tego mnie boli. Bóle głowy są dosyć silne, najpierw boli delikatnie aż po kilku godzinach ból jest okropny tak, że muszę wziąć tabletkę. Nie jest to ból z głodu bo boli mnie teraz a jestem po śniadaniu. Co robić ?

Witaj, jak najprędzej udaj się do lekarza neurologa, który w razie potrzeby skieruje Cię na badania dodatkowe (diagnostykę neuroobrazową TK, MRI) pozwalające na wykluczenie organicznych przyczyn bólu. Jeśli wszystkie badania wyjdą ok, to przyczyny trzeba będzie szukać w psychosomatyce, czyli na tle nerwowym i w tym celu proponuję udać się do psychologa, terapeuty. Ale najpierw badania zalecone przez lekarza!
Pozdrawiam, Monika Góra
www.psycholog.mail.pl