Bóle głowy od roku i problemy z koncentracją

Witam. Mam 22 lata i od roku boli mnie często głowa (jak bym miała na głowie kask) i czuje się jak bym patrzyła na wszystko przez film. Od niedawna nie mam w ogóle ochoty na seks, jak bym nie czuła żadnego popędu. Ciężko mi się skupić i ciągle myślę o czymś nieistotnym, a nigdy tak nie miałam. Mam w sobie pustkę, jak by wszystkie emocje były mi obojętne. Czy to może być depresja? Jeśli tak to jak powinnam to leczyć? Czy to coś, co przechodzi samo? Wiem, że u mnie w rodzinie ktoś miał coś takiego

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Dzień dobry, nie ma możliwości na postawienie diagnozy w tym miejscu. Przyczyny pani stanu mogą być nerwicowe ale też somatyczne. Zachęcam w pierwszej kolejności do kontaktu z lekarzem, przeprowadzeniu podstawowych badań a po wykluczeniu przyczyn fizycznych zalecam przeprowadzenie diagnozy u psychologa - psychoterapeuty, zaleci on dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.

Przede wszystkim powinna zgłosić się Pani do lekarza i zrobić podstawowe badania, które wykluczyłyby czynniki fizyczne. Po ich wyeliminowaniu pożądana byłaby konsultacja psychologiczna. Bóle głowy mogą świadczyć zarówno o depresji, jak i innych zaburzeniach np. nerwicowych. Nie ma co liczyć, że samo przejdzie, szczególnie że mogą w grę wchodzić czynniki genetyczne. Im szybciej rozpocznie Pani diagnostykę, tym szybciej można liczyć na poprawę samopoczucia.

Pozdrawiam serdecznie.