Bóle pleców a zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa

Witam! Bylem wczesniej w pracy i nie moglem sie rozpisac wiec tak: od jakis 6 lat bola mnie plecy bardzo mocno pod wieczor i chodze jak robot. Mieszkam w Anglii a lekarz powiedzial mi, ze jest to zesztywniajace zapalenie stawow kregoslupa ( ZZSK) i caly czas zapisuje mi naproxen 500. Dziala nawet, ale nie chce sie faszerowac caly czas tabletkami. Jest jakas alternatywa tego? Jakis magiczny lek, cwiczenie, operacja??? Dzieki Dawid 27 lat. UK.

Witam. Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa jest chorobą przebiegającą z okresami zaostrzenia i remisji - w okresach zaostrzeń leczenie polega głównie na stosowaniu leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych. Równie ważne w leczeniu choroby jest stosowanie odpowiednio dobranej rehabilitacji i fizykoterapii.