Bolesność żołądka a leczenie zakażenia Helicobacter Pylori

Witam, moja Mama od czerwca 2014 roku miała ciagły problem z biegunkami 4-5 dziennie, do tego bardzo schudła, rano budziła się osłabiona. Wykonano podstawowe badania, które wyszły dobrze, później kolonoskopię z pobraniem wycinka - wynik: niewielka infekcja, gastroskopia - wynik: Helicobacter pylori. Otrzymała 2antybiotyki, brała je 10 dni. W tym czasie pobolewał ją żołądek, jest baaardzo osłabiona, ma zawroty głowy, czerwony piekący język, wysokie ciśnienie. Czy to może być wina leczenia antyb.?

Aleksander Ropielewski

Jak najbardziej, może to wynikać ze skutków ubocznych leczenia. Więcej mógłbym powiedzieć po przeprowadzeniu badania przedmiotowego. Sugeruję zmianę leczenia.