Brak objawów ciąży, czy to dobrze?

Jestem w 6 tc. ciąży (licząc od miesiączki) i nie mam żadnych objawów o niej świadczących. Jedynie co to męczy mnie senność (cały dzień bym spała) i bardzo szybko się męczę. Do tego mam wrażliwe i nabrzmiałe piersi, a wokół brodawek pojawiły się niewielkie grudki. No i oczywiście brak miesiączki. Nie mam jednak mdłości ani wymiotów.

Budzę się rano jedynie z lekkimi zawrotami głowy, które po kilku minutach ustają. Nie mam zachcianek, zaparć, ani nie odrzucają mnie zapachy. Naczytałam się trochę o obumarłych ciążach i pustych pęcherzykach i trochę się niepokoję. Czy takie ciąże często się zdarzają? Dodam, że w maju (tego roku) pęcherzyk zlokalizowany był na szyjce macicy i poroniłam naturalnie t. normalnie dostałam okres. Czy ze względu na moje wcześniejsze perypetie z obecną ciążą może się coś złego wydarzyć?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam. Wcześniejsze poronienie nie powinno mieć wpływu na kolejną ciążę. Pusty pęcherzyk to wczesne obumarcie zarodka. Nie zdarza się to bardzo często. Z tego co Pani pisze, można wywnioskować, że jednak ma Pani objawy ciąży! Mam nadzieję, że najbliższe badanie USG rozwieje Pani wątpliwości. Pozdrawiam serdecznie!