Brak odgłosów serca dziecka po zapłodnieniu in vitro

Znamy dokładną datę zapłodnienia gdyż ciąża jest po in vitro. Zapłodnienie 28.03. Byliśmy na USG i wiek ciąży OM 6,1hbd. Wielkość GS 17 mm zarodek 5mm CRL. Pani dr powiedziała że nie słyszy serduszka i rokowania bardzo niepewne. Żona bardzo to przeżywa. Czy na prawdę jest tak źle. Na co powinniśmy się przygotować. Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Pani doktor w związku z brakiem widocznej akcji serca zapewne zleciła powtórne USG za 1-2 tygodnie. Do tego czasu niestety nie da się nic więcej powiedzieć. Faktem jest, że w 6 tygodniu u prawidłowo rozwijającego się płodu akcja serca jest zauważalna w bad. USG. Rokowanie rzeczywiście jest niepewne,jednak proszę jeszcze nie tracić nadziei. Musi Pan wspierać żonę. Stres w początkowym okresie ciąży też nie jest wskazany.