Brak odgłosów serca dziecka po zapłodnieniu in vitro
Znamy dokładną datę zapłodnienia gdyż ciąża jest po in vitro. Zapłodnienie 28.03. Byliśmy na USG i wiek ciąży OM 6,1hbd. Wielkość GS 17 mm zarodek 5mm CRL. Pani dr powiedziała że nie słyszy serduszka i rokowania bardzo niepewne. Żona bardzo to przeżywa. Czy na prawdę jest tak źle. Na co powinniśmy się przygotować. Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu
Lek. Marta Gryszkiewicz
84 poziom zaufania
Pani doktor w związku z brakiem widocznej akcji serca zapewne zleciła powtórne USG za 1-2 tygodnie. Do tego czasu niestety nie da się nic więcej powiedzieć. Faktem jest, że w 6 tygodniu u prawidłowo rozwijającego się płodu akcja serca jest zauważalna w bad. USG. Rokowanie rzeczywiście jest niepewne,jednak proszę jeszcze nie tracić nadziei. Musi Pan wspierać żonę. Stres w początkowym okresie ciąży też nie jest wskazany.