Brak okresu - co robić?

Mam 20 lat, jestem jeszcze dziewicą, a mój okres pojawia się średnio co 3-4 miesiące. Mam z tym dość duży problem ponieważ - jak wyszło na badaniach - wszystkie hormony są w porządku, a narządy rozwinięte są prawidłowo. Brałam tabletki antykoncepcyjne, ale miesiączki były bardzo obfite i czasami bolesne, ponad to przytyłam 5 kg i postanowiłam już więcej nie brać tabletek antykoncepcyjnych, jednakże lekarz jednoznacznie daje mi do zrozumienia, że tabletki to jedyna droga do okresu…

Proszę o pomoc! Co mogę zrobić?

Redakcja abcZdrowie

Bardzo dziękujemy za zadanie pytania.

Jeśli nie jest Pani przekonana co do kompetencji lekarza u którego się Pani leczyła zawsze można skorzystać z porady innego specjalisty. Może się okazać, że wystarczy zmienić rodzaj tabletek hormanalnych aby nie występowały objawy niepożądane.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl