Brak okresu po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych i prawdopodobieństwo ciąży

Brałam harmonet przez okres3 mies.Okres w tym czasie miałam regularnie co21 dni.2 stycznia dostałam okresu w planowanym terminie, i od tego momentu przestałam się zabezpieczać. uprawiałam sex 9 i15 stycznia. Możliwe że jakieś sladowe ilości nasienia dostały się w nie odpowiednie miejsce,poprzez dotknięcie palcem.Wczoraj powinnam dostać planowany okres,nie czuje żadnych objawów. czy opóźnienie miesiączki może być spowodowane tym,że odstawiłam tabletki?jakie jest prawdopodobieństwo zajcia w ciąże?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, zaburzenia długości trwania cykli miesiączkowe mogą być obserwowane przez 2-3 cykle po zaprzestaniu stosowania antykoncepcji hormonalnej. Jeden wobec istnienia takiego prawdopodobieństwa sugeruję mimo wszystko wykonać test ciążowy.