Choroba Gravesa-Basedowa a planowanie dziecka

Witam serdecznie. Chciałam zasięgnąć porady lekarskiej. Od dwóch lat leczę się na chorobę Gravesa-Basedowa. W chwili obecnej, po konsultacji z endokrynologiem, biorę dawkę leku podtrzymującą, tj. 5mg Thyrozolu. Wraz z narzeczonym planujemy dziecko. Czy w obecnym stanie zdrowotnym są przeciwwskazania do zajścia w ciążę i czy jest to w ogóle możliwe? Czekam na odpowiedź, pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponują oznaczyć poziom TSH i skontaktować się z lekarzem endokrynologiem