Ciąża po odstawieniu hormonów?

Witam! Niedawno skończyłam brać tabletki antykoncepcyjne cilest. Brałam je kilka miesięcy, wcześniej zażywałam diane 35. W ostatnim dniu brania tabletek kochałam się z moim chłopakiem bez dodatkowego zabezpieczenia do końca. Mam pytanie: czy możliwe było zajście w ciążę? Czy tabletki mogą zawodzić? Niedługo minie miesiąc od tego zdarzenia. Czekam teraz na okres, a jego nie ma, ale mam także zmienne nastroje, zle samopoczucie, uczucie zmęczenia, papierosy już mi nie smakują tak jak wcześniej, po prostu się niepokoję .. no i mam zachcianki... Czasem ciągnie mnie strasznie do jedzenia, a czasem mogę nie jeść cały dzień... Proszę o radę.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych owulacja może wystąpić z kilkudniowym opóźnieniem (a trzeba pamiętać, że miesiączka wystepuje zawsze 14 dni po owulacji). Tak więc jesli tak właśnie było u Pani i owulacja nastąpiła nie 10-15  tylko np. 22 dnia cyklu, to okres będzie trochę później niz zwykle (np. 22+14=36).

Mało prawdopodobne, aby zaszła Pani w ciążę współżyjąc podczas ostatniego dnia przyjmowania tabletek. Przypominam, że najprostszym sposobem na przekonanie się, czy jest się w ciąży, jest wykonanie testu ciążowego - dostępny w aptece bez recepty.

Pozdrawiam!