Odstawienie tabletek a ryzyko ciąży

Tabletki brałam 5 miesięcy na początku regularnie ale przez ostatnie 3 miesiące nie były one brane regularnie czy pomimo tego mogła mi się  miesiączka przesunąć ? W ostatnim miesiącu brania wzięłam może 7 tabletek z opakowania a resztę odstawiłam już. Po czym dostałam okres z niewłaściwego brania tabletek. Po okresie na pewno również w trakcie owulacji współżyłam... a okresu od tamtej pory już nie mam...

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych pierwsza owulacja zazwyczaj pojawia się z 10-14 dniowym opóźnieniem. Z podobnym opóźnieniem pojawi się też pierwsza miesiączka.
Jeżeli współżyła Pani w czasie owulacji to należy wykluczyć ciążę. Proponuję wykonanie testu ciążowego. Gdyby wynik był negatywny należy spokojnie czekać na miesiączkę.
Pozdrawiam