Co jest przyczyną wybrzuszenia koło odbytu?

Witam mam problem ostatnio zauwazyłem jakies wybrzuszenie koło odbytu zaraz przy ujsciu wzdłuz pośladków nad ujsciem odbytu od strony pleców Nie wiem co z tym robić nie boli ani nic tylko jak nacisnę czuje lekki ból ,skąd to jest co jest przyczyną .Ostatnio trochę ćwicze amatorsko w domu n masę nie wiem czy od ćwiczeń .Proszę o pomoc ,głupio z tym isc do lekarz

Lek. Katarzyna Szymczak

Trudno ocenić zmianę bez jej obejrzenia, może to hemoroidy, torbiel... W razie niepokoju sugeruje jednak wizyte u lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam