Co mogą oznaczać skurcze i drżenie mięśni?

Witam, mam czasami jak siedzę lub jak leżę przed snem lub po śnie dziwne skurcze mięśni, drżenie mięśni, dziwne uczucie w stawach, strzyka mi w stawach. Czy jest to normalne zachowanie od stresu/nerwów? Inaczej daję radę żyć w miarę normalnie. Dam radę chodzić. Tylko te dziwne takie chodzenie jakby robaka pod skórą. Co to może być?

Dzień dobry. Bardzo możliwe, że opisane przez Pana objawy mają podłoże emocjonalne. Zachęcam Pana do skontaktowania się z lekarzem internistą w celu kontroli ogólnego stanu zdrowia oraz umówienia się na konsultację z psychologiem. Jeżeli przyczyna okaże się być stres, jak Pan przypuszcza, wskazaniem będzie psychoterapia lub doraźna pomoc psychologiczna wzmacniająca umiejętności w zakresie radzenia sobie ze stresem właśnie. Pozdrawiam.

http://progress.warszawa.pl/