Co może być przyczyną codziennego bólu brzucha i zmęczenia?

Witam, ma problem tego typu, iż mam znajomą, która od półtora miesiąca narzeka na nadmierny codzienny ok. dwu godzinny ból brzucha. Towarzyszy temu nadmierne zmęczenie mimo nie podejmowania wysiłku. Posiłki jada normalnie, lecz szybko czuje się pełna. Bywa że mimo zmęczenia nie śpi w nocy. Czasami ma nudności, a od dwóch tygodni odczuwa uczucie chłodu w stopach i na dłoniach, a także suchość w gardle i ustach.
ponad rok temu

Dzień dobry!
Opisywane przez Pana dolegliwości wskazywać mogą kilka chorób a niekoniecznie jedną.
Czy można wykluczyć ciążę? Bóle brzucha mogą być spowodowane kilkoma chorobami np. chorobą wrzodową żołądka lub dwunastnicy- uczucie pełna po posiłku i ból brzucha. Zmęczenie i zaburzenia snu mogą być objawem np. depresji lub niedoczynności tarczycy.
Chłodne stopy i ręce mogą świadczyć np. o zaburzeniach krążenia.
Z poważaniem