Co może oznaczać dziwne uczucie dźwięku w głowie przy jej poruszaniu?

Witam Mam od jakiegoś czasu problem, jak ruszam głową to jest cichy dźwięk jakby mi się coś w środku głowy, co to może być?:/

Zakładając, że Pańska dolegliwość nie ma charakteru psychopatologicznego, tzn. nie jest słuchowym złudzeniem, omamem, ani omamem rzekomym, należy poszukiwać źródła tego dźwięku. Opisane przez Pana zjawisko najczęściej okazuje się być u chorych kręgopochodne, tzn. mimo iż słyszy się dźwięk w środku głowy, to na wskutek wewnątrzkostnej transmisji akustycznej przyczyną jest tarcie w obrębie kręgów szyjnych kręgosłupa na pograniczu czaszki. Inną spotykaną nierzadko przyczyną jest stan chorobowy uszu, choćby względnie bagatelne uformowanie się woskowinowego czopa w przewodzie słuchowym. Jednakże zdarza się, na szczęście rzadziej, że istotnie źródłem takiego dziwnego dźwięku jest nieprawidłowa, ruchoma formacja zlokalizowana w jamie czaszki. Chcąc ustalić punkt wyjścia dźwięku i określić rodzaj struktury z jakiej jest zbudowana, aby pozbyć się tej dolegliwości konieczna jest specjalistyczna diagnostyka lekarska. Proponowałbym zacząć od poddania się badaniu ogólnolekarskiemu u lekarza rodzinnego, który pomoże Panu ustalić kolejność poszczególnych etapów badań, aby uniknąć ich nadmiaru, jak najszybciej ustalić rozpoznanie i dać się wyleczyć. Diagnostykę można będzie wykonać ambulatoryjnie uwzględniając : badanie RTG odcinka szyjnego kręgosłupa z pograniczem czaszki w 2 prostopadłych, standardowych projekcjach; konsultację laryngologiczną, a jeśli do tego etapu przyczyna zaburzeń nie wyjaśni się, to konieczna będzie konsultacja u specjalisty neurologa, który po specjalistycznym badaniu podmiotowym i przedmiotowym w gabinecie może zalecić odpowiednie dla tego etapu postępowania badanie neuroobrazowe we właściwej pracowni.