Co może oznaczać pieczenie w okolicy mostka?

Witam. Od 3 dni mam lekkie bole w okolicy mostka sa to bole piekace i mijajace raz po boli i przestaje do tego nie raz szybciej bije mi serce przez co to moze byc?

Dzień dobry,

Niewykluczone, że bóle mają charakter nerwobóli, ale z uwagi na ich okolicę oraz szybszą akcję serca proponuję kontakt z lekarzem, który Panią dokładnie zbada i zbierze wywiad, najprawdopodobniej zaleci wykonanie ekg (być może holtera 24h), oznaczenie morfologii krwi i elektrolitów. Proszę w momencie wystąpienia dolegliwości zmierzyć ciśnienie i akcję serca. Być może to nic groźnego, ale warto, aby zgłosiła się Pani do lekarza. Niewykluczone, że niezbędne będzie również wykonanie echa serca, ale o konieczności wykonania tego badania zadecyduje lekarz, który oceni Pani stan podczas wizyty.

Pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med. Marek Derkacz
ENDOKRYNOLOG
DIABETOLOG
specjalista chorób wewnętrznych