Co może oznaczać podwyższony poziom progesteronu w fazie lutealnej cyklu?

Witam. Co może oznaczać podniesiony progesteron w fazie lutealnej w 7 dniu po domniemanej owulacji? Mój wynik to 16.9 ng/ml a norma jest do 1.2- 15.9 ng/ml. Czy prawdopodobna jest ciąża? Jestem na etapie staran i doszło do stosunku w okolicach owulacji. Mam wyjątkowo bolesne piersi i temperaturę 37.4. Czy mogą być też inne przyczyny takiego wyniku? Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Nie jest to duże odchylenie od normy i może oznaczyć stan prawidłowy lub początek ciąży . Jeżeli miesiączka nie wystąpi to wtedy proponuje oznaczyć poziom beta hcg