Co może znaczyć takie odczucie po wypiciu niewielkiej ilości alkoholu?

Co może być przyczyną, że po wypiciu niewielkiej ilości alkoholu, lub nawet bez tego czuję się i wyglądam jakbym był pijany.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

taki objaw może być spowodowany wieloma czynnikami. Po pierwsze, stan upojenia po wypiciu niewielkiej ilości alkoholu często jest różnie uwarunkowany u każdego człowieka. Jeśli takie sytuacje występowały od zawsze, prawdopodobnie nie ma żadnych powodów do niepokoju.

Należy pamiętać, że picie alkoholu często i w dużych ilościach może prowadzić do różnych schorzeń, należą do nich: choroby układu nerwowego, stany otępienia i nieprawdziwego odbierania rzeczywistości, choroba wieńcowa, częstsze zawały serca oraz problemy z błędnikiem.

Jeżeli występują stany, w których czuje się Pan jak osoba pijana, a nie pił nic z zawartością alkoholu, to takie przypadki są powodem do obserwacji i kontaktu z lekarzem. Często zdarza się, że występują one w wyniku zespołu abstynenckiego. Wiąże się on z nagłym odstawieniem alkoholu po długim uzależnieniu.

W jakiejkolwiek sytuacji, kiedy nie jest Pan pewny stanu swojego zdrowia, zalecamy kontakt z lekarzem celem wykonania odpowiednich badań i postawienia jednoznacznej diagnozy.

Zachęcamy do zapoznania się z pytaniami innych użytkowników, którzy miewali podobne do Pana problemy:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-jest-powodem-stanu-upojenia-po-zazyciu-niewielkiej-ilosci-alkoholu

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-znacza-mdlosci-i-wymioty-po-wypiciu-alkoholu

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznaczaja-wymioty-po-wypiciu-malej-ilosci-alkoholu

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.