Co oznacza ból kolana podczas siedzenia?

Dzień dobry, Jakiś czas temu zgłosiłem się do lekarza ortopedy z objawami bólu kolana głównie przy dłuższym przebywaniu w pozycji siedzącej (niestety wymaga tego ode mnie moja praca, jestem kierowcą). Od kilkunastu lat gram amatorsko w piłkę nożną, kolano nie miało żadnego uderzenia ani urazu, ból wziął się tak na prawdę znikąd. Lekarz zlecił badanie białka CRP i z wynikami, które wyszły nieco podwyższone wysłał mnie do reumatologa (dodam, że RTG oraz USG wyszło idealne). Pani doktor zleciła kolejne badania i tak: Anty CCP wynik 8.0 (w normie) Borelioza IgG 21.9 (badanie Western-Blot wyszło negatywne) Borelioza IgM 4.6 (badanie Western-Blot również negatywne) Przeciwciała przeciwjądrowe, test przesiewowy ANA1 wynik DODATNI Dodam jeszcze, że do bólu kolana z czasem doszły zawroty głowy, uciążliwe mroczki przed oczami, bardzo denerwujące drżenie mięśni. Nieraz lekko pobolewa mnie głowa.

Ból kolana może się wiązać z przeciążeniem stawu rzepkowo-udowego, do którego przyczynia się pozycja siedząca. Leczenie w takich przypadkach polega na wykonywaniu specjalnych ćwiczeń. Najlepiej zgłosić się do rehabilitanta.