Co oznacza czerwona plama na policzku u dziecka?

Witam, mój synek póltoraroczny od jakiegoś czasu ma suchą czerwoną plamę na policzku. Jakiś czas temu dostał także wysypki na ciele i takich plam na twarzy przybyło, wtedy te plamy swędzialy, byliśmy u lekarza dostał zyrtec w kroplach i calcium i wysypka oraz plamy zeszły, jednak ta na policzku zniknęła przez pierwsze 3 dni zażywania leku i znów się pojawiła. Wybieramy się do lekarza, jednak chcialabym wiedzieć czym to jest spowodowane? Wykluczałam różne rzeczy z diety, głównie owoce jednak nie przynosiło to skutku.

Lek. Tomasz Budlewski

Jakiś nowy krem? Kosmetyk? Ubranie? Wskazana wizyta u dermatologa i lub alergologa