Co oznacza mocne krwawienie 6 tygodni po porodzie?

Jestem obecnie 6 tygodni po porodzie. Obkurczanie macicy szło bardzo dobrze. Śluz też zmieniał kolor. W 5 tygodniu macica była na spojeniu łonowym i dalej schodziła w swoje miejsce. Od 5-6 dni pojawiło się krwawienie. Bez śluzu, czerwone, i mam wrażenie że leci i leci a ja ciągle zmieniam podpaski. Czasem lekko pobolewa podbrzusze. Czy jest to normalne? Czy macica dalej wraca do swojego dawnego położenia?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

istnieje szansa, że krwawienie, którego aktualnie Pani doświadcza jest krwawieniem miesiączkowym. W nielicznych przypadkach może ono wrócić tak wcześnie – zwłaszcza, jeśli kobieta nie karmi piersią bądź karmi mieszanie.

Ponadto właśnie kończy się u Pani czas połogu. W tym czasie wskazana jest wizyta kontrolna u ginekologa podczas której lekarz sprawdza, czy wszystko jest w porządku po porodzie. Zachęcamy więc do konsultacji. Wówczas dowie się Pani, jaka była przyczyna krwawienia.

Podobne pytania pojawiały się już w naszym projekcie pytań do lekarzy. Oto kilka z nich:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienie-5-tygodni-po-porodzie-silami-natury,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienie-z-pochwy-5-tygodni-po-porodzie,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienie-w-6-tygodni-po-porodzie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.