Co oznacza powiększony i bolesny węzeł chłonny?

Dzień dobry, Mam od dłuższego czasu powiększony węzeł chłonny. Czasem boli mnie ręka np. gdy nosze cięzką torbę. Byłam na USG lekarz zbadał mnie i powiedział, że wszystko jest ok i że to tylko węzeł i nie mam czym przejmować się. Chciałam jednak zapytać jeszcze kogoś o opinię czy rzeczywiście nie mam czym martwić się? Ogólnie nie czuje się chora miałam ostatnio problem z zębem - nie wiem czy to może mieć wpływ... Będę wdzięczna za odpowiedź - pozdrawiam!

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Niestety nie napisała Pani który konkretnie węzeł chłonny jest powiększony - ma to natomiast kluczowe znaczenie. Problem z zębem może mieć bowiem znaczenie tylko w przypadku gdy powiększone są węzły chłonne podżuchwowe. Jeśli ma Pani wątpliwości co do prawidłowości postępowania zaleconego przez lekarza, sugeruję, by skonsultowała się Pani z innym lekarzem. Dobrze byłoby jednak gdyby odbyło się to w ramach porady bezpośredniej, gdzie lekarz będzie miał możliwość zebrać wywiad, zbadać Panią oraz ocenić wyniki badań dodatkowych.