Co oznacza rozluźnienie połączenia obojczykowo barkowego?

Dzień dobry.Wczoraj mój 5ciolatek złamał prawy obojczyk "w zakresie trzonu z dachówkowatym ustawieniem odłamków. Rozluźnienie połączenia obojczykowo barkowego".Na pogotowiu tylko założono mu ósemkę i kazano dociagać codziennie rzep.Wieczorem pojawił się dopiero większy ból- i mam pytanie co najskuteczniej podawać przeciwbólowo? Niepokoi mnie też,że prawe ramię jest dużo niżej i dziecko chodzi ciągle przechylone mocno na prawa stronę,czy to normalne ulozenie?.Boje sie pozniejszej asymetrii.

Dobry Wieczór,
Jeżeli coś Panią niepokoi sugeruję wizytę u ortopedy.
Co do leczenia p/bólowe zwykle wystarczy dziecku podawać ogólnodostępne leki.
Pozdrawiam.