Co oznacza skrzywienie boczne kręgosłupa lędźwiowego z rotacją kręgów?

Proszę o interpretację badania RTG kręgosłupa , mam 42 lata pracuję fizycznie , często cięzary pow.20kg , kobieta. Opis bad.; Zniesienie szyjnej lordozy. Skrzywienie boczne kręgosłupa ledzwiowego z rotacją kręgów. Zmiany przeciązeniowe pogranicza L-S. Drobne pojedyncze osteofity na krawędziach trzonów. Dziekuje za odpowiedz.

Sam opis wskazuje na zmiany w kręgosłupie które wystąpiły już dużo wcześniej i jeśli Pani stan uległ nagłemu pogorszeniu to na pewno nie jest tu wyraźną pomocą zdjęcie z opisem przedstawionym tutaj. Opis wskazuje na pewne odchylenia od fizjologi o które po części należy zadbać ćwiczeniami i terapią która pozwoli odzyskać prawidłową liniowość stawów.
Pozdrawiam Starzyk Damian www.rebalance.pl