Co oznacza taki wynik badania MRI kręgosłupa szyjnego?

Badanie MRI kręgosłupa szyjnego wykonane w sekwencji TSE , w obrazach T1,T2 , T2 tirm,T2 me2d -zależnych, obrazowano w płaszczyznach czołowych , poprzecznych i strzałkowych; Lordoza szyjna zniesiona. Kanał centralny rdzenia poszerzony przez wrzecionowate przestrzenie płynowe na poziomie C4-C5, C5-C6 odpowiednio o wym.7,5mm/2mm i 10mm/2mm – w obrazie makroskopowym/ porównawczym z badaniem z 2018 r – jamy syryngomyeliczne minimalnie większe. Uwidoczniono zmiany degeneracyjne krążków międzykręgowych C2-7 w postaci; -niewielkiej dehydratacji krążków międzykręgowych, -uwypukleń krążka Powyższe zmiany powodują na poszczególnych poziomach; C5-C6 Uwypuklenie tylnego obrysu krążka międzykręgowego pośrodkowo, z nieznaczną przewagą strony lewej,z modelowaniem przedniej powierzchni worka oponowego, z redukcją rezerwy płynowej w przedniej okolicy rdzenia kręgowego na tym poziomie. Wymiar strzałkowy worka oponowego zmniejszony do około ap=8mm Poza tym badanie nie ujawniło zmian patologicznych i uzyskano prawidłowe obrazy następujących struktur ; kręgów , jam szpikowych , kanału kręgowego , worka oponowego , pozostałych krążków, otworów międzykręgowych , rdzenia kręgowego do objętego polem obrazowania poziomu Th2. Wniosek: jamy syryngomyeliczne, dyskopatia

Szanowna Pani, jak we wniosku występują jamy syryngomieliczne oraz zmiany dyskopatyczne, które modulują worek oponowy