Co oznacza wątroba niepowiększona o prawidłowej gęstości?

M. 49, po TK z powodu bolacej watroby . Rozpoznanie: watroba niepowiekszona , prawidlowej gestosci na porgraniczu jej seg. VII iI VIII drobne ( 6 mm) ognisko silnego wzmocnienia kontrastowego w fazie tetniczej , niewidoczne w innych fazach - naczynak?. Reszta bez zmian ogniskowych. Badanie aspat i alat i markery ca19-9 , CEA i AFP w normie. Moje pytanie brzmi czy nalezaloby wykonac jeszcze jakies badenie bo napisali naczyniak?. Jaki wplyw na te badanie krwi ma omperazol 20( markery)?Dzieku

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna konsultacja lekarza chirurga aby ocenił celowość zabiegu operacyjnego. Lek raczej nie ma wpływu na powyzsze markery