Co oznacza wynik badania guza 34-latki?

Rozpoznanie Melanocytic tumor of uncentrain malignant potential (MELTUMP) resekcja calkowita. Margines głeboki 3,87 mm margines boczny I 1,5 mm, margines boczny II 2mm Wskazana scisla kontrola kliniczna oraz konsultacja w referencyjnym osrodku zajmujacym sie diagnostyka duzow tkanek miekkich skory. Wynik badania immunohistochemicznych. cyklin D- dodatni w warstwie beleczkowatej skory, s-100 odczyn dodatni, HMB45- odczyn dodatni, MelanA- odczyn dodatni. Co to jest? Czerniak czy nie czerniak? Bardzo zlosliwy?

Lek. Tomasz Budlewski

Opis wskazuje na guz o niejasnym potencjale złośliwości , proszę koniecznie udać się do lekarza prowadzącego i ustalić dalsze postępowanie diagnostyczno terapeutyczne