Co oznacza wynik badania na Helicobacter pylori IgG?

Właśnie otrzymałam wynik badania na Helicobacter pylori IgG i wynowi 6,88 Czy muszę pilnie zgłosić się do lekarza ? (mam zaplan.wyjazd z dziećmi na ferie)

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Przeciwciała w klasie IgG oznaczają, że kiedyś Pani przeszła zakażenie, w tym wypadku bakterią Helicoacter pylorii. Każde laboratorium jednak ma różne normy. Aby dokładnie zinterpretować wynik badania należy udać się do lekarza, który Panią na nie skierował.