Co oznacza wynik badania stawów u 54-latki?

Brak nieprawidłowości na poziomie stawów biodrowo-udowych. Wstawienie zwapnienia na wysokości większego krętarza lewego. Brak znaczącej nierówności w długości nóg. Skolioza lombardzka naprzemiennie. Zanalizowano spondylozę lędźwiową. Obustronna zwężona spondyloliza L5 określająca umiarkowaną antyelistezę L5 na S1 stopnia I. Derkartrozy L2-L3 (wynik prześwietlenia,przetłumaczony z francuskiego) Cały czas odczuwam ból krzyża i bioder,ciągle muszę zmieniać pozycję,nie da się ani siedzieć ani leżeć,boli,rwie jakbym miała reumatyzm.

Lek. Michał Lenard

Sugeruję wizytę u ortopedy, który Panią zbada, oceni zarówno opis badania jak i wynik oraz zdecyduje o odpowiednim postępowaniu. Pozdrawiam!