Co oznacza wynik EEG głowy u mojego syna?

Witam, mój syn ma 8 lat i ma częste bóle głowy. Zrobiliśmy eeg głowy , wyszły następujące wyniki:w zapisie spoczynkowym rejestruje się czynność podstawowa 8-9Hz o ampl.do 75uV,dobrze widoczna w tylnych okolicach,w przednich przemieszana z czynnością theta.Na tym tle w okolicach tylniskroniowo-potylicznych obustronnie pojawiają się fale ostre o ampl.do 12V.Fs nie wpływa na zapis,w czasie Hv wysyępuje zwolnienie zapisu do ok.4-5Hz. Orzeczenie: Zapis ze zmianami uogulnionymi i zlokalizowanymi w tylnych okolicach.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Twoje pytanie dotyczy prośby interpretacji wyników badań i niestety nie możemy na nie odpowiedzieć. Skonsultuj swoje wyniki badań ze swoim lekarzem prowadzącym, który znając Cię i mając historię Twojej choroby, będzie mógł właściwie ocenić Twój stan zdrowia.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl