Co oznacza wynik RTG kręgosłupa 63-latka?

Witam, wynik RTG: Rotacja kregow w prawo. Zwezenie przestrzeni miedzykregowej na poziomie L)4_l)5-S(1. Załamanie blaszki granicznej górnej krawedzi trzonu L(3 -złamanie kompersyjne. Osteofytoza na przednich krawedziach kregow ledźwiowych. N a poziomie przestrzeni L(4-L)5 po stronie prawej zwapnienie. Objawy: ból promieniujący od lewego pośladka do łydki

Lek. Paweł Szadkowski

Opis wskazuje na zmiany zwyrodnieniowe i dyskopatyczne kręgosłupa oraz na obecność złamania kompresyjnego, które wymaga szczególnej uwagi ponieważ może wskazywać np. na obecność osteoporozy. Wynik należy zestawić z pana obrazem klinicznym podczas badania. Na pana miejscu udałbym się do lekarza prowadzącego (ortopedy, neurochirurga lub neurologa).