Co oznacza wynik USG wątroby?

USG - 08.08.2017 -wątroba o podwyższonej echogeniczności, w seg.IVa widoczna owalna, chipoechogeniczna zmiana wym.21x20x19 dp dalszej diagnostyki. MR wątroby z kontrastem 24.08.2017 - watroba z cechami niejednorodnego stłuszczenia. W segm 4a zmiana ogniskowa o wymiarach 18x16 mm ulegająca stopniowemu wzmocnieniu kontrastowemu, nieznacznie podwyższony sygnał w obrazach T2 zależnych i DWI z niewielką blizna centralną.Morfologia i i sposób wzmocnienia przemawiają za FNH. W seg. 6 podtorebkowo drobna zmiana 6mm ulegająca silniejszemu wzmocnieniu w fazie tętniczej, zaburzenie perfuzji lub drobny naczyniak USG -24.10.2017 - wątroba niepowiększona, o wzmożonej echogeniczności, niejednorodna, w seg IV zmiana ogniskowa 23x20mm, w okolicy wnęki hipoechogeniczny obszar 43x17 mm. Nierównomierne łuszczenie miąższu wątroby. USG 08.02.2018 - wątroba niepowiększona, o wzmożonej echogeniczności, niejednorodna, w okolicy wnęki hipoechogrniczna, niejednorodna zmiana ogniskowa 26x25x23 mm - przyrost wielkości w porównianiu z poprzednim badaniem, równiez obszar hipoechogeniczny z badania poprzedniego obecnie 41x18x22 mm- miąższ wątroby o niższym stłuszczeniu Prosze o interpretację co robić dalej, bo lekarz cały czas chce obserwować, a ja boję się, że zbyt późna reakcja może mi zaszkodzić.

Lek. Tomasz Budlewski

proponuje koniecznie zgłosić się do lekarza hepatologa lub specjalisty chorób zakaźnych.