Co zrobić, aby córka lepiej przybierała na wadze?

Jestem mamą 6 letniej córki która słabo przybiera na wadze Gdy miała trzy mięsiące zaczeła słabo przybierać na wadze miała skaże białkową i miała zaparcia nawykowe. Byłam z nią u gastrologa ale nic nie pomógł wcale. Ma słaby apetyt i nie chce jeść mięsa. Morfologie ma dobrą i nie wiem co zrobić ale jest bardzo drobna

Witam,

na początek proponuję zrobić rozszerzone badania krwi, nie tylko morfologię. Proszę opowiedzieć sytuację dla pediatry.

Należy zachęcić córkę do wspólnego wybierania produktów spożywczych, na które ma ochotę, wspólnie gotować i spożywać pokarmy. Niech jedzenie będzie ,,świętością'' bez rozpraszających uwagi np. TV lub tableta itp. Niech posiłki przyjmują atrakcyjną, kolorową, zabawną formę, żeby były zachęcające. Warto zapisywać na kartce co zjadła, przyznawać punkty. Kartę powiesić na lodówce, a za uzbieraną pulę punktów nagroda (oby nie w postaci jedzenia). Można ustalić godziny posiłków, nie podawać niczego do podjadania.

Warto zastanowić się nad wizytą u psychologa, który powinien pomóc wykryć przyczynę słabego apetytu.