Co zrobić aby zahamować wzrost?

Mam 14 lat i mierzę 174 cm. Jeszcze nie postałam pierwszej miesiączki, czy to od tego zależy abym przestała rosnąć? I co mam robić? W szkole się ze mnie wszyscy wyśmiewają i jest mi z tego powodu bardzo przykro ;(

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Wysoki wzrost nie jest wadą, lecz zaletą. Rówieśnicy śmieją się z Ciebie z zawiści. Zobaczysz, że w przyszłości fakt, że mierzysz powyżej przeciętnej (co nie jest jeszcze zresztą do końca przesądzone), będzie Twoim atutem. Dziewczynki, które wcześniej dostają pierwszą miesiączkę, zwykle osiągają mniejszy wzrost. Prawidłowo powinnaś ją dostać do 16 roku życia, tak więc jeszcze jest czas.
Pozdrawiam serdecznie!