Co zrobić w przypadku oderwania się paznokcia u stopy po uderzeniu?

Witam 4 dni temu uderzyłam drugim palcem u stopy w stół.Z pod paznokcia poszła krew i palec spuchł pojechałam na sor tam zrobili prześwietlenie które nie wykazało złamania.Do dzisiaj palec boli i paznokieć do połowy mogę podnieść że widać mięso.Dopiero za tydzień mam wizytę u chirurga boję się że trzeba będzie zdjąć paznokieć.W tej chwili jestem na urlopie ale już mi się kończy czy dostanę zwolnienie bo mam pracę fizyczną .

Proszę dbać o higienę stopy i uważać, by nie urazic uszkodzonego palca. Pomocne może być założenie opatrunku (zwykły plaster wystarczy). Proponuje poczekać do wizyty u chirurga, jeżeli uraz przeszkadza w wykonywaniu pracy to nie powinno być problemu z wystawieniem skierowania. Pozdrawiam.