Colitis chronica activa minoris gradus

Prosze o interpretacje wyniku histopatologicznego: 1.Polypus hyperplasticus.Excisio probabiliter complea. 2.Colitis chronica activa minoris gradus.
ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Tłumaczenie rozpoznania brzmi:
1. Polip rozrostowy. Prawdopodobnie wycięcie całkowite.
2. Przewlekły aktywny stan zapalny jelita grubego małego stopnia.
Wycięta zmiana ma charakter łagodny. Proszę udać się do lekarza prowadzącego, który wdroży leczenie stanu zapalnego.