Ćwiczenia mięśni Kegla u mężczyzn

Witam, mam pytanie odnośnie ćwiczeń mięśni kegla dla mężczyzn. Szukałem w internecie ale nigdzie nie ma konkretnego planu treningowego, byłbym wdzięczny jakbym uzyskał informacje jakie ćwiczenia wykonywać, jak długo i jak często, czy codziennie czy raz w tygodniu. Dodam że zlokalizowałem ten mięsień i umiem go napiąć. Pozdrawiam

Renata GrzechociĹska

To nie jest tak, że należy rozpisać do tego jakiś plan treningowy. Przy każdej możliwej okazji proszę napinać i rozluźniać mięsień.

Witam,

Mięśniami Kegla określa się zespół mięśni i więzadeł, które podtrzymują narządy jamy brzusznej. Poprawna nazwa to mięsień łonowo-guziczny.
Każdy mięsień może zostać wyćwiczony, ale należy zaczynać od mniejszej ilości treningów i stopniowo je zwiększać. Nie ma jakiegoś ogromnego wachlarza ćwiczeń, jeśli chodzi o ćwiczeni tzw. mięśni Kegla. Chodzi w nich głównie o kontrolowanie napięcia i rozluźnienia.

Przede wszystkim należy zacząć od poprawnego zlokalizowania mięśnia.

Ćw.1.: Napinaj i rozluźniaj mięśnie przez 20-30 razy. Bardzo ważne, jest aby nie napinać mięśni brzucha i pamiętać o prawidłowym oddychaniu. Wdech wykonujemy przy zaciśnięciu, a wydech przy rozluźnieniu.

Ćw.2.: Napnij mięsień i utrzymaj napięcie przez 5 sekund, a następnie rozluźnij mięsień. Pamiętaj o wydłużeniu wdechu i wydechu przy ćwiczeniu. Im dłuższe treningu tym dłużej powinno trwać napięcie 10, 15 sekund i tak dalej.

Tu znajdują się ćwiczenia, które można wykonać na leżąco:
http://seni.pl/zdrowie/cwicz/cwiczenia-kegla/

Myślę, że ćwiczenia te mogą być wykonywane co dwa dni lub codziennie, ale proszę pamiętać, że każdy mięsień potrzebuje czasu na regeneracje, zwłaszcza jeśli mocno go obciążymy.

Zapraszam także do zapoznania się z materiałami na stronie naszej poradni: www.kalorynka.pl

Pozdrawiam,
mgr dietetyk
Aleksandra Erdmann
www.kalorynka.pl