Czerwone guzki w jamie ustnej

Witam! Dziś zauważyłam w jamie ustnej dwa małe guzki o kolorze ciemno czerwonym wręcz fioletowym o regularnym kształcie nie wiem co to może oznaczać w internecie znalazłam podobną zmianę o nazwie "naczyniak krwionośny" zaczynam się bać...

Prawdopodobnie przygryzła sobie Pani błonę śluzową w nocy. Powstał mały krwiak który szybko się wchłonie. Nie należy się nimi niepokoić. Może to świadczyć o mocnym zaciskaniu zębów w nocy lub zgrzytaniu (bruksizm). Niezbędna jest konsultacja stomatologiczna w celu dokładnej diagnostyki - trzeba ocenić stan zębów, dziąseł i błony śluzowej.