Czerwone i gorące uszy u ośmioletniego syna

Dzień Dobry mój ośmioletni syn, od jakiegoś czasu miewa czerwone uszy, do tego uszy są gorące i bywają lekko napuchnięte. Ostatnio ma tak na zmianę, raz w lewym uchu, raz w prawym. Kiedy doszło do takiej sytuacji latem lekarz pierwszego kontaktu uznał, że dziecko zostało ukąszone i zapisał maść z antybiotykiem, który rzeczywiście pomógł po kilku dniach. Jednak zaczynam się niepokoić, że często uszy syna się czerwienią i są gorące, Czy to jest objaw jakiejś groźnej choroby? co robić?

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Wskazane jest ustalenie przyczyny tych dolegliwości. Może być to spowodowane m.in. zaburzeniami w przepływie krwi, zapaleniem ucha zewnętrznego, infekcją. Proponuję skonsultować się z laryngologiem i pediatrą.