Czerwone zmiany skórne i ropne krostki na głowie

witam , Problem dotyczy mojej mamy i trwa już może z pół roku. Od jakiegoś czasu na głowie ma czerwone miejsca, gdzie później wyskakują jej ropne białe krosteczki.. Używała już bardzo wielu preparatów , chodziła do wszystkich pobliskich dermatologów ( szafka przepisanych maści, kremów,szamponów) A i dochodzi do tego jeszcze wypadanie włosów. Mama jest w trakcie stosowania szamponu, który nieco jej pomaga, ale ostatnio znowu pojawiły się czerwone placki. Co to może być?

Witam! Jeśli zmianom na skórze towarzyszy wypadanie włosów pomocne w ustaleniu ich etiologii może być wykonanie trichogramu - mikroskopowego badania struktury włosa i jego cebulki.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

www.lenartowiczclinic.pl