Czy badania ginekologiczne będą pobrane w tej sytuacji?

Dzień dobry, moje miesiączki trwają ok. 6 dni, natomiast 7 i 8 dnia cyklu potrafię jeszcze odrobinę krwawić. Jestem umówiona do ginekologa na 7 dzień cyklu. Czy ewentualne resztki miesiączki będą stanowić przeszkodę do pobrania wymazu tzw. badania czystości pochwy (na grzyby, bakterie)? Czy przełożyć wizytę na później?
KOBIETA, 25 LAT 2 miesiące temu

Dzień dobry,

Proszę Panią warto przesunąć dzień wizyty, ponieważ takie krwawienie/plamienie może być przyczyną braku wiarygodności wyniku badania.

Do procedury pobrania materiału należy się przygotować. Zaleca się na 2 dni przed wizytą u ginekologa unikać współżycia seksualnego, stosowania środków dopochwowych (leczniczych, antykoncepcyjnych czy profilaktycznych) oraz tamponów. Również nie można wykonywać irygacji pochwy.

Przed samym pobraniem wystarczy umyć okolice zewnętrzne narządów płciowych (umyć zwykła woda ,bez płynu).

Badanie nie powinno być przeprowadzane lub powinno być przesunięte jeśli,kobieta jest :

w trakcie lub bezpośrednio po zakończonej antybiotykoterapii, w czasie miesiączki,

bezpośrednio po badaniu ginekologicznym oraz USG przezpochwowym.

Zapraszam do artykułu:

https://www.google.com/amp/s/portal.abczdrowie.pl/badanie-stopnia-czystosci-pochwy%3famp=1

https://www.google.com/amp/s/portal.abczdrowie.pl/biocenoza-pochwy%3famp=1

Pozdrawiam

Połóżna

Martyna Dudzińska