Czy badanie rezonansu z kontrastem morze zaszkodzić płodowi?

Mam pytanie, mam 26 lat, robiłam badanie rezonansu magnetycznego przysadki z kontrastem 11 stycznia i miałam wtedy dostać miesiączkę, ale nie dostałam, myślałam, że się spóźnia, ale 14 stycznia zrobiłam test ciążowy i wyszedł pozytywny.
Teraz nie wiem, czy płód będzie rozwijał się prawidłowo i jaki może być tego skutek.
Proszę o szybką odpowiedź.

Dzień dobry!

Niestety rezonans z kontrastem może działać teratogennie w tak wczesnej ciąży, płód może być uszkodzony.

Z poważaniem