Czy guz w piersi to rak?

Witam. Mam 15 lat i od pewnego czasu odkryłam, że w piersi mam guza, ok. 2-3 cm, może większy. Guz jest okrągły i twardy. Nie wiem, co mam z tym zrobić. Na pewno zgłoszę się do lekarza, ale czy to jest rak?

Witaj!

W Twoim wieku zachorowań na raka piersi po prostu się nie spotyka! Guz, o którym piszesz może, być gruczolakowłókniakiem - wbrew "poważnej" nazwie jest to zmiana łagodna, częsta u młodych kobiet. Guzy takie można obserwować lub, jeśli są dużych rozmiarów, usuwa się. Oczywiście koniecznie odwiedź lekarza.

Pozdrawiam serdecznie