Czy jak spadają płytki to dalej zwiększać dawkę leku co tydzień?

Witam, mam pytanie, w badaniach krwi mam zwiększone płytki krwi, ponad 1500.Lekarz zalecił mi zażywać Anagrelid. W ciągu tygodnia płytki krwi spadły do 800.Bralam jedną tabletkę w ciągu dnia przez tydzień. Kolejny tydzień powinnam brać dwie tabletki. Czy jak spadają płytki to to dalej zwiększać można dawkę co tydzień? Bardzo proszę o pomoc

Lek. Paweł Szadkowski

Proszę samemu nie zmniejszać dawki leku, tym bardziej, że to dopiero 2 tydzień. Płytki w dalszym ciągu są podwyższone i wymaga to odpowiedniego leczenia. Powinna się Pani stosować do zaleceń lekarza, a w razie wątpliwości poradzić jego, gdyż zna Pani historię choroby, cały obraz kliniczny i wie, jakie miała Pani objawy.