Czy jest szansa, że zarodek się jeszcze pokaże?
Jestem w 6 tygodniu ciąży (z USG). Pęcherzyk ciążowy 21mm pęcherzyk żółtkowy 7mm ale brak zarodka. Czy jest szansa że zarodek się jeszcze pokaże?

KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witam,
mimo, że zarodek może pojawić się około 6. tygodnia ciąży, to nie jest to regułą. Może bowiem uwidocznić się nieco później – w okolicy 7. a nawet 8. tygodnia. Czasem zdarza się, że ciąża jest młodsza niż wynika to z ostatniej miesiączki.
W takich sytuacjach nie pozostaje nic więcej niż oczekiwać na kolejną wizytę u ginekologa i kolejne USG, które zazwyczaj daje już więcej informacji na temat rozwoju ciąży. Skontrolować można również poziom beta-HCG, który w pierwszych tygodniach ciąży ulega podwojeniu co 2-3 dni.
Brak zarodka na USG to częsty powód do niepokoju u przyszłych rodziców. Świadczy o tym ilość pytań, które do nas spływają. Oto kilka z nich: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-zarodka-w-6-tygodniu-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-echa-zarodka-w-6-tygodniu-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/badanie-w-6-tygodniu-ciazy-i-brak-zarodka.