Czy jeszcze mogę być w ciąży?

Data ostatniej miesiączki to 29.09.2010. Od dnia 30 października do 10 listopada zrobiłam 5 testów na ciąże i wszystkie wyszły pozytywnie. Moja radość trwała do dzisiaj, gdy na usg pielęgniarka stwierdziła, że nie mamy dziecka, bo ona nie wie sama co tam widzi, wydaje się jej, że widzi tylko plamę krwi.

Dodam, że obecnie jestem w Anglii i jest to tu moje drugie poronienie. W sierpniu jak byłam w Polsce mój lekarz po zrobieniu badań powiedział, że nie widzi przeciwwskazań do powtórnego zajścia w ciążę i przepisał mi D****, kazał brać między 20a 25 dniem cyklu i jeżeli miesiączka nie wystąpi robić szybko test, a jak wyjdzie pozytywny to zażywać ten lek.
I tak zrobiłam, łykałam D***,miałam oznaki ciąży, do dzisiaj bolą mnie piersi są nabrzmiałe i gorące, dużo spałam i czasami pobolewał mnie dól brzucha i krzyże.
Dlatego wydawało mi się, że jestem w ciąży, a tu takie rozczarowanie. Oni nic tam nie widzą, pobrali mi krew na HCG, czekam na wynik.
Proszę o odpowiedź, czy może to być jeszcze dobrze rozwijająca się ciąża, czy ciąża pozamaciczna? Boje się zabiegu tutaj.

Witam serdecznie,

Kolejno wykonane kilka testów oraz charakterystyczne objawy świadczą o ciąży. Oczywiście, proszę dla pewności poczekać na wynik badania HCG. O prawidłowości rozwoju ciąży decyduje jednak przyrost wartości hormonu w kolejnych badaniach.
Najpewniej nie doszło również do poronienia, ponieważ - z Pani opisu - nie wynika, że wystąpiło krwawienie. Diagnoza USG dokonana przez pielęgniarkę nie musi być wiarygodna, co może wynikać z braku doświadczenia w interpretacji badania ultrasonograficznego, jak również z subiektywnego jego charakteru.
Zalecam zachować spokój.

Pozdrawiam.