Czy konieczna jest operacja usunięcia macicy i przydatków?

Kobieta. Lat 44. Trzon macicy w tyłozgięciu o wymiarach 79x65mm. W dnie mięśniak śródścienny o wymiarze 49x53mm. Poza tym 2 mięśniaki po 16mm. Endometrium 8mm. Echo środkolinijne. Jama macicy modelowana przez mięśniak. Jajnik prawy o wymiarach 16x28mm. Jajnik lewy tworzy "gęstą" jednokomorową torbiel o wymiarze 34x31mm. Bardzo proszę o interpretację powyższego wyniku usg. Czy konieczna jest operacja usunięcia macicy i przydatków?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest przeanalizowanie wszystkich danych medycznych pacjenta. Sądzę że może być taka konieczność. Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa.