Czy mogę być w ciąży po stosunku bez zabezpieczenia w 9 dniu cyklu?

6 grudnia powinnam była dostać miesiączkę. Jestem dwa dni po spodziewanym terminie i nadal nie ma symptomów zbliżającej się menstruacji. Poprzednią miesiączkę miałam 8 listopada. 9. dnia cyklu kochałam się bez zabezpieczenia i była to forma stosunku przerywanego. Nie miałam objawów owulacji. Dopiero 5 grudnia zauważyłam u siebie śluz charakterystyczny dla owulacji. Dodam, że cykle mam w miarę regularne, ale ostatni miesiąc była dla mnie wyjątkowo wyczerpujący pod kątem doznań emocjonalnych i stresu. Bardzo mało spałam i do tego jeszcze zażywałam środek na odchudzanie ****. Tydzień temu robiłam test ciążowy, który wyszedł negatywny, powtórzyłam test dzisiaj - znowu negatywny wynik. Dla pewności zrobiłam test z krwi Hcg + beta. Wyniki mam mieć po południu. Chciałabym wiedzieć, jakie jest prawdopodobieństwo, że jestem w ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Prawdopodobieństwo jest małe. Preparat, który Pani przyjmuje, ma wśród swoich działań niepożądancyh nieregularne miesiączkowanie. Najpewniej stres w połączeniu z kapsułkami spowodowały więc w Pani organizmie pewne zachwiania i dlatego miesiączka jeszcze się nie pojawiła.

Pozdrawiam serdecznie!