Czy mogę być zakażony wirusem HIV?

Witam, uprawialem seks waginalny z prezerwatywa ktora pekla po peknieciu przeszlismy do seksu oralnego bez prezerwatywy po stosunku oplukalem penisa woda byla to nowo poznana partnerka, ktora zarzekala sie ze jest czysta. Po okolo 5 tygodniach zaczelo bolec mnie lekko gardlo po 3 dniach dostalem tez katar, kichanie seriami, zatkany nos i lazwieniem oczu z ktorym uporalem sie gdy zaczolem wypluwac flegme. Od poczatku lata spalem z wiatrakiem. Na gardle do dzis zostaly mi grudki chlonne ktore sa powiekszone. Do dzis tez czyli po 2 tygodniach od najprawdopodobniej przeziebienia utrzymuje mi sie lekki katar i flegma w gardle barwy lekko zielonej badz zoltej. Przez okres tej chorobry czulem sie dobrze brak goraczki, bulu miesni, oslabienia. Dopiero teraz przez 5 dni zaczolem sie martwic spadl mi apetyt i checi spotkan. Czy istnieje duze prawdopodobienstwo ze zostalem zarazony Hiv, jesli tak to czy mozna bylo by oszacowac szanse?

Warto zbadać się w kierunku chorób wenerycznych. Partnerka mogła nie wiedzieć o chorobie lub być tylko nosicielką. Badanie w kierunku HIV przeprowadzamy po ok 6 tygodniach od narażenia się. Jest to czas potrzebna na wytworzenie się ewentualnych p-ciał. Jest niestety wiele innych chorób przenoszonych drogą płciowa, więc w tej sytuacji radzę odwiedzić lekarza. Lepiej wcześniej zdiagnozować i się wyleczyć niż czekać na późne objawy różnych zakażeń.