Czy mogę morsować przy tachykardii?

Dzień dobry , zawsze chciałam morsować ,lecz nie jestem pewna czy mogę . Czasami mam przyspieszone bicie serca ( zazwyczaj w czasie aktywności ,lub przy większym stresie) , mam tendencje do tachykardii. Moje serce jest zdrowe. Jeśli nie mogę morsowac to chciałabym wiedzieć dlaczego?:)

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeżeli nie ma Pani chorób serca (potwierdzone badaniami), a jedynie tendencję do przyspieszonej akcji serca w pewnych sytuacjach (choć proszę pamiętać, że wysoki puls w czasie aktywności fizycznej czy silnego stresu nie jest anomalium), to prawdopodobnie nie ma przeciwwskazań do morsowania.

Wśród tych należy wymienić przede wszystkim choroby serca, nadciśnienie tętnicze i problemy z krążeniem. Więcej informacji pod tym adresem, zachęcam do lektury: https://uroda.abczdrowie.pl/morsowanie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.